ImplantacijaIMPLANTACIJA

  Implantacija turėtų būti aktuali žmonėms, praradusiems vieną ar daugiau dantų. Implantuojant išvengiama gretimų dantų šlifavimo, apsaugomas žandikaulio kaulas nuo irimo, o dantenos – nuo atsitraukimo, be to, ant implantų protezuoti dantys atrodo estetiškai, nejuda burnoje ir atstato kandimo ir kramtymo gebą, todėl implantaciją galima laikyti labiausiai tausojančiu ir atstatančiu natūralią dantų funkciją protezavimo būdu.

  Planuojant implantaciją, būtina konsultuotis su gydytoju odontologu – ortopedu, pateikiant panoraminę rentgenogramą, kurios pagalba būtų įvertinta paciento bendra dantų, jų šaknų būklė, esamų protezų būklė, kaulo kiekis, anatominės struktūros viršutiniame ir apatiniame žandikauliuose.

  Prieš implantaciją rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną, kurią privalu kartoti kas 6 – 12  mėn. Ir po implantacijos, priklausomai nuo paciento polinkio į apnašas ir akmenis.

  Implantacija ir protezavimas ant implantų vyksta dviem etapais.

  • Chirurginis etapas: sterilioje aplinkoje, atlikus vietinę nejautrą, specialaus įrenginio pagalba įsriegiamas implantas iš titano – biologiškai su žmogaus organizmu suderinto metalo, užsukama apsauginė galvutė. Po dešimties – keturiolikos  dienų pacientas kviečiamas siūlų išėmimui ir apžiūrai, po to – laikotarpis, kai implantas paliekamas įaugti į kaulą (nuo trijų iki šešių mėnesių).
  • Ortopedinis etapas: prigijus implantui, vietinėje nejautroje atidengiama implanto viršūnė ir prisukama dantenas formuojanti gijimo galvutė, užsiuvama. Dar po savaitės, išėmus siūlus, pradedami protezavimo darbai.

  Implanto ilgaamžiškumą lemia gausybė faktorių, kurių vienas – asmeninė burnos higiena ir reguliarūs vizitai pas burnos higienos specialistą, o taip pat: individualios paciento organizmo savybės (atsparumas infekcijai, netaisyklingas sąkandis ir pan.), paciento įpročiai (rūkymas, dantų griežimas naktimis ir pan.), implantuojančio gydytojo patirtis ir gebėjimai. Visi šie faktoriai gali turėti ir turi įtakos implanto funkcionavimui.

   Mūsų klinikoje implantaciją atlieka gydytojas, turintis dešimties metų protezavimo ir penkerių metų implantavimo patirtį bei nuolat besitobulinantis šioje srityje.

 

Konsultacija (būtina panoraminė rentgenograma) nemokama!

Išsamiai informacijai prašome registruotis konsultacijai

Baltijos g. 42, (8-37) 378 379

Jotvingių g. 13, (8-37) 377 778

Šilainiai, Kaunas